2016. aasta jaanuaris valmis e-sõnastik koostöös Eesti Viipekeeletõlkide Kutseühinguga. E-sõnastiku rakendamine suurendab kurtide ja viipekeele huviliste viipekeelealaseid teadmisi ning suurendab ligipääsu rahvusvahelisele viipekeelsele suhtlusele.

Käesolev projekt on tugevasti seotud haridusvaldkonnaga, sest see seab prioriteediks noorte-, täiskasvanuhariduse pakkumist mitteformaalsel meetodil. Samuti panustab projekt suurelt keelevaldkonna arengule võimaldades läbi loodava veebilehe rikastada Eesti kurtide ja viipekeele huviliste viipevara. Samuti on tegemist sotsiaalküsimustega tegeleva projektiga, sest suurima osa projekti sihtrühmast moodustavad kuulmispuudega inimesed. E-sõnastik lahendab teatavaid sotsiaalseid probleeme, millega kurdid vastamisi seisavad läbi suureneud võimaluse ja ligipääsu kaudu rahvusvahelise viiplemise sõnavarale.

Projekti raames töötati välja elektrooniline rahvusvahelise viiplemise sõnastik iseseisva veebileheküljena, kuhu koguti videoklippidena rahvusvahelise viiplemise viiped. Rahvusvaheline viiplemine on skandinaavia-, briti- ja ameerika viipekeelest moodustunud dialekt, mida kasutatakse kurtide kogukonnas üle Euroopa ühise keelena.

Viipekeele sõnastik on tehtud veebilahenduse baasil lauaarvutile, tahvelarvutile ja mobiilile. Funktsioonid ning sätted on mitmekesised ning kasutajasõbralikud.

E-sõnastiku tarkvara loodi korduvkasutava rakendusena – seda saab kasutada tulevikus valdkonnapõhiste sõnastike tegemiseks, nagu näiteks IT-terminite, õigusalaste terminite, majandusterminite jpm.

Projekti rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu. Sponsoreeris Briti-Eesti Kaubanduskoda Eestis, Briti Saatkond Tallinnas ja Tallinna Vesi. Projektile koguti toetust läbi Hooandja keskkonna eratoetajate näol.

Hasartmängumaksu nõukogu British Embassy Tallinn Tallinna VesiBritish Estonian Chamber of Commerce

Hooandja eratoetajad

App Stores või Google Plays leiate äpi otsingusõna "viipesonastik" järgi. Teise võimalusena saab siin ikoonile klikkida, mis suunab teid äppi tõmbama IOS-i või Androidi seadmetele.

 
Get it on Google Play
Get it on Google Play